Torna ‘Fem Parella’: Les parelles lingüístiques del Pare Català

Torna una nova edició de ‘Fem Parella‘, el projecte de Parelles Lingüístiques del CEIP Pare Català  basat en el programa “Voluntariat pel Valencià” d’Escola Valenciana.  Aquest programa té com objectiu facilitar a totes les persones que vulguen aprendre a parlar en valencià, o es vulguen llançar a parlar-lo, el puguen practicar en el context de la nostra escola.

NOVETAT: Us animem a enviar-nos les fotos de les vostres parelles i anunciem que lliurarem un diploma als participants a la festa de fi de curs.

Rose i Helena, una de les farelles fetes al 2015
(Rose i Helena, una de les parelles lingüístiques de 2015)

Des de la Comissió d’Acollida i interculturalitat, La Porta Verda, es rellança aquesta iniciativa amb l’objectiu de promoure el voluntariat lingüístic de manera que “persones que parlen habitualment valencià en l’entorn de la nostra escola  destinen una part del seu temps a conversar amb persones interessades en aprendre o en perdre la vergonya per poder parlar-ho d’una manera natural”, segons paraules de Víctor, un dels organitzadors.

El llançament del programa l’any passat va ser un poc tardà i les parelles lingüístiques fetes el curs anterior, continuaran les seues cites lingüístiques al llarg d’enguany. Tanmateix, s’obri el període per a formació de noves parelles. Podeu accedir a tota la documentació en aquestos enllaços:

Documents de descàrrega:

1 Que és ‘fem parella’?
2 Fem parella: preguntes freqüents
3. Inscripcions
3.1 inscripció voluntària
3.2 inscripció aprenent

 

 

 

Deixa un comentari

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

Esteu comentant fent servir el compte WordPress.com. Log Out /  Canvia )

Facebook photo

Esteu comentant fent servir el compte Facebook. Log Out /  Canvia )

S'està connectant a %s