Èxit dels alumnes del Pare Català al II Torneig d’Escacs al C. C. Arena

Després del BLACK FRIDAY del passat divendres, la principal activitat per aquest cap de setmana al C.C. Arena era el II Torneig Infantil d’Escacs “Arena Multiespai” que des del passat 22 de novembre porta celebrant-se, organitzat, com no, pel Club d’Escacs de Benimaclet.

Hui era el torn per a la Categoria Sub-10, és a dir, els nascuts als anys 2.005 i 2.006, i ací el Pare Català té un bon grapat de xiquets que porten molts anys a l’extraescolar d’escacs de l’escola.

Un bon dia per a la pràctica d’aquest esport, assolellat, bona temperatura i amb el retrobament amb xiquets d’altres escoles amb els quals han jugat en altres ocasions. Pel que fa al torneig, hem de dir que és la seua Segona Edició, que l’experiència es nota i que cada vegada els xiquets acudeixen amb més ganes. Tot és desenvolupa en un clima de pura cordialitat esportiva, amb rapidesa, tant a l’hora d’emparellar com per a donar resultats, tot molt bé organitzat. Un torneig al millor de cinc partides.

I ara és quan ve la traca final i  entren en joc els nostres alumnes. Podien haver sigut molts més, però aquesta vegada només han acudit quatre alumnes, tots de la mateixa classe, tots de 4tC de primària. Un torneig amb 30 participants i només els 10 primers es classificaven per a la final del pròxim 20 de desembre, i…..ho hem aconseguit!!!! Els nostres alumnes han quedat entre el 10 primers i a més a més, tres d’ells han quedat en primer, segon i tercer lloc a la classificació. Ha estat molt emocionant i la pena que se’ns queda al cor és que han jugat entre ells mateixos i al cap i a la fi, s’ha notat a la classificació.

Bé, per a la vostra informació, la classificació dels nostres representants ha quedat així:

  • PRIMER CLASSIFICAT: Javi Herrero
  • SEGON CLASSIFICAT: Ausiàs Parejo
  • TERCER CLASSIFICAT: Joan Vilar
  • NOVÉ CLASSIFICAT: Víctor Jorrín

ALEGRIA MÀXIMA A LA CARA DELS NOSTRES XIQUETS, I COM A MOSTRA LA SEGÜENT FOTOGRAFIA:

II Torneig d'Escacs Infantil Arena Multiespai

De esquerra a dreta: Javi, Víctor, Joan i Ausiàs

Animeu als vostres xiquets a gaudir d’aquesta extraescolar i gaudiu vosaltres també com a pares i mares d’aquesta classe de competicions.

 

Deixa un comentari

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

Esteu comentant fent servir el compte WordPress.com. Log Out /  Canvia )

Facebook photo

Esteu comentant fent servir el compte Facebook. Log Out /  Canvia )

S'està connectant a %s