SIGNATURES PER A PARALITZAR L’ANUL·LACIÓ DE LA TERCERA LÍNIA DE VALENCIÀ

Benimaclet, a 10 de març de 2014
LOGO

Benvolguts/des pares i mares,
Com ja deveu saber 71 famílies de 3 anys de la nostra escola estan lluitant perquè es garantisca el dret dels seus fills i filles a estudiar en valencià. Dijous que ve demanaran al jutge una paralització cautelar de la resolució de Conselleria que invalida el projecte lingüístic de la nostra escola (generada pel recurs presentat per dues famílies del centre).  Ara més que mai necessiten el nostre suport i ens demanen que els el donem signant el full que us adjuntem, demostrant així que aquest tema és un problema de l’escola i no únicament de 71 famílies. A partir d’avui dilluns  alguns pares i mares de tres anys recolliran els escrits a la porta de l’escola (els podeu portar impressos i signats o fer-ho allí mateix).

Deixa un comentari

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

Esteu comentant fent servir el compte WordPress.com. Log Out /  Canvia )

Facebook photo

Esteu comentant fent servir el compte Facebook. Log Out /  Canvia )

S'està connectant a %s